Wpływ alkoholu na potencję

Po spożyciu alkoholu zwykle przychodzi rozluźnienie i większa ochota na seks, jednak nie jest on sprzymierzeńcem łóżkowych igraszek. Nadmierne spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na nasz organizm, wiadomo to od dawna. Jak jednak wpływa on na potencję u mężczyzn?

Niewielka ilość może pomóc

Paradoksalnie, niewielka ilość alkoholu (na przykład lampka wina do kolacji) może pozytywnie wpłynąć na libido. Przyspieszone tętno poprawia krążenie krwi, co za tym idzie ukrwienie narządów płciowych i może pomóc w osiągnięciu erekcji. Pozwala również przełamać nieśmiałość i inne bariery psychologiczne, wpływając na nas rozluźniająco. Jednak pozytywne działanie idzie w parze z umiarem. Jeśli spożyjemy go za dużo, efekty będą zgoła odmienne od pożądanych.

Alkohol a problemy z erekcją

Nadmierne spożywanie alkoholu może powodować choroby wątroby i zaburzać jej pracę, przez co niemożliwa będzie synteza testosteronu. Mniejsza ilość męskiego hormonu sprawia, że mężczyzna ma mniejszą ochotę na seks. Alkohol przyczynia się także do uszkodzenia systemu nerwowego, doprowadzając do zaburzenia przepływu impulsów, również tych związanych ze sferą seksualną, przez co doznania mogą okazać się niewystarczające do osiągnięcia lub podtrzymania erekcji.

Alkohol a problemy z orgazmem

Nawet jeśli uda nam się osiągnąć i utrzymać erekcję, po spożyciu dużej ilości alkoholu możemy mieć duże problemy z osiągnięciem orgazmu. Dzieje się tak ponieważ zarówno używki i współżycie seksualne oddziaływają na wytwarzanie endorfin i ścieżkę dopaminową, czyli nasze odczuwanie przyjemności. U osób uzależnionych alkohol wywołuje często większe emocje, niż zbliżenie z partnerką. Co gorsza, zmiany w odczuwaniu przyjemności często są nieodwracalne i może zdarzyć się tak, że osoba uzależniona nigdy nie będzie odczuwać intensywnej przyjemności podczas stosunku, co skutkować będzie brakiem orgazmu.

Gdy problemy związane z impotencją wywołaną przez nadużywanie alkoholu już się pojawią, należy zastanowić się nad znacznym jego ograniczeniem lub całkowitą abstynencją. Pamiętajmy, że jeśli podejmiemy próbę poprawy naszego życia seksualnego, na przykład poprzez stosowanie środków farmakologicznych, alkohol znacząco obniży skutki ich działania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.